Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2019

Zverejnili anketu k zavedeniu povinnej predškolskej dochádzky



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok
Bratislava 16. mája (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR zverejnilo na svojom profile na sociálnej sieti anketu týkajúcu sa zavedenia povinnej predškolskej dochádzky.


V ankete sa tvorcovia z rezortu školstva verejnosti pýtajú, či sú za zavedenie povinnej predškolskej dochádzky, t. j., že sa deti budú vzdelávať v rukách odborníkov, alebo sú proti. "Určite tento zákon nepoužijeme pri tvorbe zákonov. Anketa slúži len pre interné potreby ministerstva a má informatívny charakter," povedala pre TASR hovorkyňa rezortu školstva Andrea Pivarčiová.

Po zakliknutí jednej z dvoch možností na odpoveď, sa zobrazia aktuálne výsledky. Pivarčiová vysvetlila, že dôvodom tejto ankety je fakt, že téma zavedenia povinnej predškolskej dochádzky od piateho roku dieťaťa je momentálne v oblasti školstva veľmi aktuálna a dotýka sa prakticky celej spoločnosti.

Vo štvrtok po 9.00 h sa do ankety zapojilo viac ako 3300 hlasujúcich. V tom čase bolo za zavedenie povinnej predškolskej dochádzky 33 percent respondentov, proti 67. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo anketu v stredu 15. mája.

Podľa novely zákona o výchove a vzdelávaní, ktorú na májovú schôdzu parlamentu predložili koaliční poslanci Eva Smolíková (SNS), Ľubomír Petrák (Smer-SD) a Péter Vörös (Most-Híd), by malo byť predprimárne vzdelávanie v materských školách pre päťročné deti povinné. Touto právnou úpravou by sa predĺžila povinná školská dochádzka zo súčasných desiatich rokov na 11, pričom povinná školská dochádzka v materskej škole by trvala jeden školský rok. Poslanci majú o návrhu rokovať na záver schôdze.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Využívanie elektronických služieb štátu sa má zjednodušiť
<< predchádzajúci článok
USA zakázali firmám v krajine predávať Huawei dôležitú technológiu