24. novembra 2018

Zreľákov gól nezabránil prehre Norimbergu na ihrisku Schalke

Adam Zreľák, archívna snímka.

Adam Zreľák, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Berlín 24. novembra (TASR) – Nemecký futbalový klub Hertha Berlín remizoval v 12. kole bundesligy s Hoffenheimom 3:3. V zostave domácich odohral 62 minút slovenský reprezentant Ondrej Duda. Norimberg prehral na ihrisku Schalke 2:5. O druhý gól hostí sa postaral striedajúci slovenský útočník Adam Zreľák, ktorý dorazil do bránky v 78. minúte strelecký pokus Hanna Behrensa.

Borussia Dortmund, ktorá bojuje o šancu obrať Bayern Mníchov o titul po dlhých šiestich rokoch, vyhrala v Mainzi 2:1. Bavori, ktorí boli jasným favoritom, prekvapujúco iba remizovali s Düsseldorfom 3:3. Hrdinom stretnutia bol belgický stredopoliar v službách hostí Dodi Lukebakio, ktorý sa postaral o všetky tri presné zásahy.

Sumáre:

FC Schalke 04 Gelsenkirchen1. FC Norimberg 5:2 (2:1)

Góly: 26 a 84. Skrzybski, 32. Harit, 70. Burgstaller – 38. Palacios, 78. ZREĽÁK, ČK: 67. Bauer (Norimberg)

/za hostí hral Zreľák od 71. minúty

FC AugsburgEitracht Frankfurt 1:3 (0:1)

Góly: 90. Cordova – 1. de Guzman, 47. Haller, 68. Rebič

FC Bayern MníchovFortuna 1895 Düsseldorf 3:3 (2:1)

Góly: 20. a 58. Müller, 17. Süle – 44., 77. a 90.+3 Lukebakio

Hertha BSC Berlín TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (1:2)

Góly: 13. Ibiševič, 71. Leckie, 87. Lazaro – 1. Demirbay, 10. Kramarič, 55. Bičakčič