18. augusta 2010

Žilinčania si podmanili Letnú, hrdina Ceesay

Futbalisti MŠK Žilina sa radujú po góle Momodou Ceesayho, ktorým otvoril skóre v 51. minúte stretnutia proti českému majstrovi AC Sparta Praha. Žilinčania dosiahli v prvom stretnutí play-off (4. predkola) Ligy majstrov na trávniku ...

zilina zdolala spartu praha Futbalisti MŠK Žilina sa radujú po góle Momodou Ceesayho, ktorým otvoril skóre v 51. minúte stretnutia proti českému majstrovi AC Sparta Praha. Žilinčania dosiahli v prvom stretnutí play-off (4. predkola) Ligy majstrov na trávniku súpera skvelý výsledok 2:0, keď po rohu Patrika Mráza hlavou skóroval Tomáš Oravec.

Foto: AP Photo/Petr David Josek PRAHA 18. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina si v utorok večer podmanili pražskú Letnú. Slovenský majster zdolal českého šampióna Spartu na jeho pôde v prvom stretnutí 4. predkola futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 o dva góly 2:0 a výrazne si priblížil vytúžený historický postup do lukratívnej skupinovej fázy európskeho pohára č. 1. O góly tímu spod Dubňa, ktorý privíta "rudých" v odvete na štadióne pod Dubňom v stredu 25. augusta od 20.45 h, sa vo výbornej futbalovej atmosfére postarali v 51. min Momodou Ceesay a o 22 minút neskôr Tomáš Oravec.

Žilinčania predviedli proti mierne favorizovanému súperovi vyzretý kolektívny výkon podporený skvelými individuálnymi výkonmi jednotlivcov. Zo všetkých však najviac vyčnieval útočník Momodou Ceesay. Ešte len 21-ročný gambijský reprezentant vyhral množstvo súbojov s protihráčmi, vydarenou "obalenou" strelou sa postaral o prvý gól a vďaka svojim technickým schopnostiam neraz dvíhal divákov zo sedadiel. "Po svojom góle som si zápas skutočne veľmi užíval," povedal na otázku agentúry SITA solídnou angličtinou bývalý zakončovateľ Grasshoppersu Zürich či belgického KWC Westerlo.

Letná posila "žlto-zelených" pripomenula tiež fakt, že hostia mali v úvode aj potrebnú dávku šťastia. V 12. min sa totiž rútil sám na Dúbravku útočník Kweuke, no slovenský brankár svoj tím podržal. "Ako ste mohli potom vidieť, zlepšili sme sa a myslím si, že sme na ihrisku dominovali. Kvalitne sme si prihrávali, darilo sa nám v ofenzíve. Dosiahli sme veľmi dobrý výsledok, no stále sa musíme mať na pozore. Aj v stredu v odvete sa musíme rovnako dobre koncentrovať ako dnes a potom by nám to mohlo vyjsť," pripomenul 195 cm vysoký útočník, ktorého bolo na Letnej prakticky nemožné odstaviť od lopty. Ceesay mal v druhom polčase aj ďalšiu obrovskú šancu na gól, no strela mu nevyšla a Bello už loptu pri žrdi nedočiahol. "Škoda, že som vtedy loptu trafil veľmi zle, mohlo to byť ešte veselšie," zakončil Momodou Ceesay.