18. júla 2022

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident
Volodymyr Zelenskyj z funkcií odvolal šéfa
Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Ivana Bakanova a generálnu prokurátorku Irynu Venediktovovú.
Za dôvod označil stovky súdnych stíhaní ich podriadených a zamestnancov iných bezpečnostných zložiek za velezradu a kolaboráciu.
„Osobitne, viac ako 60 zamestnancov úradu prokurátorky a SBU zostalo na okupovaných územiach a pracujú proti nášmu štátu," povedal Zelenskyj.
„Také množstvo zločinov proti základom bezpečnosti štátu a zaznamenaných spojení medzi ukrajinskými bezpečnostnými silami a ruskými špeciálnymi službami vyvoláva vážne otázky o ich vedení," konštatoval Zelenskyj vo večernom videopríhovore.
Bakanov je Zelenského kamarát z detstva a bývalý obchodný partner. Stal sa však terčom silnejúcej kritiky chýb bezpečnostnej politiky od začiatku vojny.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom
kliknite sem
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj odvolal z funkcie kamaráta z detstva a bývalého obchodného partnera (video) © SITA Všetky práva vyhradené.