31. decembra 2020

31.12.2020 (Webnoviny.sk) -
- aktualizované 31. decembra 9:16
Slovenský obranca
Zdeno Chára po 14 rokoch opúšťa
Boston Bruins. V
NHL sa na jeden rok upísal tímu
Washington Capitals, v ktorom pôsobia aj jeho krajania
Martin Féherváry s
Richardom Pánikom a kapitánom je ruský kanonier
Alexander Ovečkin.
"Sme mimoriadne šťastný, že Zdeno prichádza do organizácie Capitals. Cítime, že jeho skúsenosti a vodcovstvo bude mimoriadnym posilnením našej modrej čiary a celého tímu," povedal viceprezident a generálny manažér Capitals Brian MacLellan.
Chára v NHL odohral už neuveriteľných 1553 duelov základnej časti s bilanciou 205 gólov a 451 asistencií, v play-off pridal 195 štartov a 70 bodov (18+52). Okrem toho, že slovenskú reprezentáciu v máji 2012 priviedol k striebru z MS a bol aj súčasťou tímu SR na striebornom šampionáte v Petrohrade 2000, má na svojom konte viacero ocenení v zámorí.
Bruins raz priviedol k zisku Stanleyho pohára, raz ho vyhlásili za najlepšieho obrancu celej sezóny NHL a dostal aj Cenu Marka Messiera za príkladné vodcovstvo.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zdeno Chára po rokoch opúšťa Boston, v NHL bude hrať v tíme spoločne s Ovečkinom © SITA Všetky práva vyhradené.