17. júla 2016
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Foto: TASR/APIstanbul 17. júla (TASR) - Po neúspešnom pokuse o štátny prevrat v Turecku dnes prezident Recep Tayyip Erdogan avizoval, že preberie s opozičnými stranami v parlamente otázku možného opätovného zavedenia trestu smrti v krajine. Diskusie by mali prebehnúť čoskoro, povedal Erdogan pred svojimi stúpencami v Istanbule.
"Nebudeme odkladať toto rozhodnutie dlho. Pretože tí, ktorí sa pokúsia o prevrat v tejto krajine, musia zaplatiť," vyhlásil pred svojou istanbulskou rezidenciou, kde sa počas jeho vystúpenia opakovane objavili z početného davu výzvy:
"Chceme trest smrti."
Erdogan už pri predošlých vystúpeniach počas víkendu naznačil, že touto témou sa bude zaoberať parlament.
"V demokracii nemôžete ignorovať požiadavky ľudí," vyhlásil.
V Turecku nikoho nepopravili od roku 1984 a trest smrti v krajine oficiálne zrušili v roku 2004 v rámci prístupového procesu s EÚ. Informácie priniesli agentúry AP a DPA.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR