Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. apríla 2011

Záujem o protipovodňový príspevok podľa ÚPSVAR rastie



Vďaka príspevku na podporu zamestnanosti na realizáciu opatrení na ochranu pred povodňami sa už na Slovensku vytvorilo takmer 2,3 tisíc pracovných miest. Na stredajšej ...



Zdieľať
povoden Foto: SITA/Marián AngelovičBRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Vďaka príspevku na podporu zamestnanosti na realizáciu opatrení na ochranu pred povodňami sa už na Slovensku vytvorilo takmer 2,3 tisíc pracovných miest. Na stredajšej tlačovej besede to uviedol generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVAR) Ivan Juráš. Ďalších približne 700 pracovných miest by sa podľa neho malo vytvoriť v najbližšom období. "Máme veľmi jasné signály z našich úradov, že záujem o práce na týchto preventívnych opatreniach stúpa," povedal šéf ústredia. Ministerstvo práce a sociálnych vecí očakáva, že protipovodňový príspevok by mal do septembra 2013 pre nezamestnaných vytvoriť takmer 15,3 tis. pracovných miest. Rezort na tento projekt vyčlenil 42,4 mil. eur.

Príspevok na podporu zamestnanosti pri odstraňovaní následkov povodní zaviedla novela zákona o službách zamestnanosti, ktorú schválil parlament začiatkom septembra minulého roka. O príspevok môžu žiadať obce a právnické osoby, ktorých zakladateľom alebo zriaďovateľom sú obce, ako aj správcovia vodohospodársky významných alebo drobných vodných tokov. Príspevok sa poskytuje maximálne šesť mesiacov na úhradu časti mzdových nákladov, a to vo výške 95 % z celkovej ceny práce zamestnanca, najviac vo výške celkovej ceny práce vypočítanej zo sumy dvojnásobku životného minima. Obciam okrem toho štát poskytuje aj jednorazový príspevok na úhradu časti nákladov na pracovné náradie potrebné na realizáciu opatrení na ochranu pred povodňami, a to vo výške 95 % preukázaných nákladov na pracovné náradie, najviac vo výške 40 eur na jedno vytvorené pracovné miesto.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Povolebné násilnosti v Nigérii si vyžiadali vyše 200 mŕtvych
<< predchádzajúci článok
Rakúske banky potrebujú viac kapitálu