09. novembra 2016
Erb mesta Banská Bystrica Foto: Heraldický registerBanská Bystrica 9. novembra (TASR) - Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi a veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecka v SR Joachim Bleicker navštívia Univerzitu Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici.
Ako TASR informovala Zuzana Ševčíková, referentka marketingovej komunikácie UMB, pozvanie na ich univerzitu prijal Leonzi, ktorého študenti očakávajú dnes o 12.00 h v aule Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov, kde má prednášať na tému, ako získať späť občanov pre európsky projekt a tiež o prínose Francúzska v tejto oblasti.
Nemecký veľvyslanec Bleicker plánuje návštevu UMB v pondelok 14. novembra a na tej istej fakulte bude prednášať na tému Život a práca diplomata.
V dnešný deň je na UMB rušno nielen pre vzácnu návštevu, ale aj preto, že sa koná deň otvorených dverí. Podujatie určené pre stredoškolákov bude na všetkých fakultách banskobystrickej univerzity.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR