![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Štvrtok 20.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Víťazoslav
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
22. októbra 2015
ZÁHADA: Českú parlamentnú delegáciu zadržali na letisku v Moskve
Moskovské letisko Šeremeťjevo
Zdieľať

Ruské úrady nechcú členov delegácie pustiť do lietadla, ktoré má zamieriť do Uľjanovska. Časť programu už musela byť zrušená.
"Hoci bolo všetko dohodnuté dlho dopredu, ruská strana trvala na colnej kontrole," uviedol podľa ČT24 Gazdík. Následne delegáciu podľa neho odmietla pustiť späť do lietadla, jej členovia čakajú na letisku už tri hodiny. "Nerozumieme tomu," podotkol politik.
České veľvyslanectvo podľa neho poslalo ruským úradom protestnú nótu. "Nie je úplne bežné, aby držali podpredsedu parlamentu na letisku," podotkol Gazdík.
Česká delegácia, v ktorej sú okrem podpredsedu dolnej komory parlamentu aj zástupcovia ministerstva obrany a Československej obce legionárskej, má odhaliť pamätníky v Uľjanovsku a Syzrani, dodáva ČT24.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
ZÁHADA: Českú parlamentnú delegáciu zadržali na letisku v Moskve - diskusné fórum čitateľov