![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 15.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Fedor
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
31. marca 2014
Za snajperskými útokmi v Kyjeve je údajne ukrajinská tajná služba
Na snímkach vidno príslušníkov oddielu špeciálneho určenia Alfa, ako sa pripravujú na akciu v areáli Služby bezpečnosti Ukrajiny, ktorá sídli asi tri bloky od Námestia nezávislosti, kde sa od novembra konali protivládne ...
Zdieľať

Fotografie a videozáznamy podľa denníka dokazujú, že ostreľovači konali na "objednávku" proruského, medzičasom zosadeného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča. Denník tvrdí, že obrazový materiál získal od Kyjevčanov, ktorí nemajú napojenie ani na jednu z politických strán.
Na snímkach vidno príslušníkov oddielu špeciálneho určenia Alfa, ako sa pripravujú na akciu v areáli Služby bezpečnosti Ukrajiny, ktorá sídli asi tri bloky od Námestia nezávislosti, kde sa od novembra konali protivládne demonštrácie.
Snímky pochádzajú z 20. februára, pričom ide o záznam udalostí od rána do približne poludnia. V tento deň prišlo na Námestí nezávislosti a v okolitých uliciach po zásahu ostreľovačmi o život takmer 50 ľudí, pripomína rozhlasová stanica Echo Moskvy.
Príslušníci oddielu Alfa sú zachytení pri príprave na operáciu: majú oblečené nepriestrelné vesty, na hlavách prilby a sú vybavení snajperskými puškami a nábojmi do nich. Mnohí z nich mali na rukávoch bielu alebo žltú pásku. Pred odchodom z areálu si na tváre natiahli kukly.
Americkí novinári vo svojom článku tvrdia, že príslušníci Alfy absolvovali tréning v ruskej Federálnej bezpečnostnej službe.
Moskva však zo zodpovednosti za streľbu v uliciach Kyjeva obviňuje ukrajinské radikálne nacionalistické hnutie Pravý sektor, ktoré to ale odmieta.
Predbežnú správu o doterajších výsledkoch vyšetrovania februárovej streľby v uliciach Kyjeva predloží ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov tento štvrtok. Podľa jeho slov v rámci vyšetrovania bolo zadržaných už niekoľko osôb vrátane policajtov a príslušníkov zločineckých bánd.
Protivládne demonštrácie na Ukrajine si vyžiadali viac ako 100 obetí na životoch. Podľa niektorých zdrojov je stále nezvestných vyše 150 ľudí, informovala agentúra UNIAN.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
Za snajperskými útokmi v Kyjeve je údajne ukrajinská tajná služba - diskusné fórum čitateľov