Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2019

WHO stiahla po nepokojoch časť zamestnancov, varuje pred ebolou



Na archívnej snímke pracovník zo Svetovej zdravotníckej organizácie dekontaminuje vchod do domu, v ktorom našli dva prípady eboly v dedine Mabalako, v Konžskej demokratickej republike (KDR).



Zdieľať
Na archívnej snímke pracovník zo Svetovej zdravotníckej organizácie dekontaminuje vchod do domu, v ktorom našli dva prípady eboly v dedine Mabalako, v Konžskej demokratickej republike (KDR). Foto: TASR/AP
Ženeva 26. novembra (TASR) - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok oznámila, že pre narastajúce násilie na východe Konžskej demokratickej republiky (KDR) musela z mesta Beni evakuovať časť svojich zamestnancov. Organizácia varovala pred možným negatívnym dosahom tohto kroku na boj s epidémiou eboly v danom regióne. Informovala o tom agentúra AFP.


WHO presunula 49 svojich zamestnancov z Beni do mesta Goma, ktoré sa nachádza južnejšie na východnej hranici KDR.

Zdravotnícka organizácia OSN však zdôraznila, že v meste naďalej zostalo 71 jej najdôležitejších zamestnancov, ktorí sa budú naďalej usilovať o zastavenie prebiehajúcej epidémie eboly, ktorá si vyžiadala už približne 2200 obetí na životoch.

"Je nutné zastaviť násilie. Veľmi negatívne vplýva na boj s ebolou," zdôraznil pred novinármi v Ženeve hovorca WHO Christian Lindmeier.

Ako pripomína AFP, nestabilná situácia na východe KDR komplikuje prácu zdravotníkov už od začiatku najnovšej epidémie eboly v auguste 2018.

Avšak miera násilia a bezprávia v regióne v posledných dňoch výrazne stúpla, pričom podľa informácií neziskovej organizácie Konžská výskumná skupina (CRG) zabili v oblasti mesta Beni od 5. novembra už 77 civilistov.

Ebola - vysoko nákazlivá vírusová krvácavá horúčka - je pomenovaná podľa rieky na východe KDR, bývalého Zairu, kde bola prvýkrát identifikovaná v roku 1976. Najnovšia epidémia má druhú najhoršiu bilanciu, odkedy ebole v rokoch 2014 - 2016 podľahlo vyše 11.000 ľudí v Guinei, Sierre Leone a Libérii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Združenie podnikateľov Slovenska si pripomenulo 30. výročie podnikania
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahujú pri požiari v Kysuckom Novom Meste: Jeden mŕtvy