Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. decembra 2017

Výstava v kaštieli ponúka jedinečnú zbierku vianočných ozdôb z Poľska



Špeciálne ručne vyrobené vianočné ozdoby v rôznych podobách možno obdivovať na súčasnej výstave v trebišovskom kaštieli. Ide o originálne produkty firmy Dagmara z Poľska, ktorá je špecialistom na výrobu takýchto sklenených ...



Zdieľať
Špeciálne ručne vyrobené vianočné ozdoby v rôznych podobách možno obdivovať na súčasnej výstave v trebišovskom kaštieli. Ide o originálne produkty firmy Dagmara z Poľska, ktorá je špecialistom na výrobu takýchto sklenených dekorácií. Na snímke vianočné ozdoby s vyobrazením svetovej architektúry 22. decembra 2017 v Trebišove. Foto: TASR - Roman Hanc
Trebišov 22. decembra (TASR) – Špeciálne ručne vyrobené vianočné ozdoby v rôznych podobách možno obdivovať na súčasnej výstave v trebišovskom kaštieli. Ide o originálne produkty firmy Dagmara z Poľska, ktorá je špecialistom na výrobu takýchto sklenených dekorácií.


"Unikátnymi dielami sú vyobrazenia cisárovnej Sissi a grófa Júliusa Andrássyho, pričom tieto dve vianočné ozdoby s historickou tematikou boli vyrobené práve pre našu trebišovskú výstavu," uviedla pre TASR riaditeľka Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína Beáta Kereštanová.

Vianočné gule sú prezentované v jednotlivých vitrínach. Okrem tradičných poľských ozdôb výstava ponúka vyobrazenie ikon, zážitok z architektúr svetových stavieb či netradičné vitráže. "Obdivovať možno aj unikátnu kolekciu vianočných ozdôb v štýle Fabergé. Fabergé bol známy klenotník, ktorý vyrábal veľkonočné vajíčka pre ruskú cársku rodinu, a práve tento jeho štýl je netradične premietnutý do vianočných ozdôb," priblížila Kereštanová.



Firmu Dagmara založila v roku 1982 v poľskom Jasle Krystyna Jankowska s cieľom zachovať peknú sviatočnú tradíciu. Stala sa známa nielen na poľskom trhu, jej produkty možno vidieť po celom svete. Ozdoby sú vyrábané zo skla a ručne dekorované farbami, ale aj rôznymi ozdobami.

Výstava, ktorú pripravilo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v spolupráci s poľskou firmou a Regionálnym múzeom v Jasle, potrvá do 9. januára 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Panoráma elektrární v Jaslovských Bohuniciach sa viditeľne zmenila
<< predchádzajúci článok
Pred 70 rokmi predstavili v USA prvý tranzistor