24hod.sk    Z domova

03. februára 2025

Vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky obvinil pre výrobu pervitínu tri osoby, súd ich vzal do väzby – VIDEO



Vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky obvinil v rámci akcie Peceň tri osoby z drogovej trestnej činnosti, konkrétne výroby pervitínu. Ako informovala hovorkyňa ...



Zdieľať
452002309_895617995945111_1803381921130176449_n e1721394518639 676x507 3.2.2025 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky obvinil v rámci akcie Peceň tri osoby z drogovej trestnej činnosti, konkrétne výroby pervitínu. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Martina Sláviková, „varňa" určená na prípravu drog sa nachádzala v obci Povina v okrese Kysucké Nové Mesto.


Policajti na mieste zaistili biely kryštalický prášok o hmotnosti viac ako 200 gramov, domáce laboratórium na výrobu pervitínu a množstvo prekurzorov, zariadení a pomocných látok na výrobu drog a väčšie množstvo červeného fosforu. V rukách policajtov skončili aj telekomunikačné zariadenia a finančná hotovosť.

„Policajti zaistili aj tri osobné motorové vozidlá pre podozrenie z výnosu z trestnej činnosti resp. veci určené na páchanie trestnej činnosti," povedala Sláviková. Doplnila, že na obvinených podal vyšetrovateľ návrh na vzatie do väzby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Okresný súd v Žiline sa stotožnil s návrhom a troch obvinených vzal do väzby, z dôvodu obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti," dodala Sláviková.


Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky obvinil pre výrobu pervitínu tri osoby, súd ich vzal do väzby – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/vysetrovatel-narodnej-protidrogovej-jednotky-obvinil-pre-vyrobu-pervitinu-tri-osoby-sud-ich-vzal-do-vazby-video-cl812217.html