![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
29. októbra 2014
Výbuchom zničenú raketu Antares čiastočne vyvinuli na Ukrajine
Raketa Antares, ktorá niesla na vybavenie pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS, vybuchla v noci na dnes na štartovacej plošine v zariadení Wallops v americkom štáte Virgínia.
Zdieľať

"Hlavná štruktúra prvého stupňa rakety Antares bola vyvinutá štátnou konštrukčnou spoločnosťou Južnoje a vyrobená podnikom Južmaš v spolupráci s ďalšími ukrajinskými spoločnosťami: Chartron-Arkos, Chartron-Jukom, Kievpribor, Čezara, Rapid" atď., uvádza sa na internetových stránkach firmy Južnoje.
Raketa Antares s bezpilotnou kozmickou loďou Cygnus, vezúca viac než dve tony nákladu na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS), vybuchla šesť sekúnd po tom, ako v utorok odštartovala z kozmodrómu Wallops Flight Facility v americkom štáte Virgínia. Príčiny incidentu vyšetruje špeciálna komisia.
Podľa vyjadrenia amerického Národného úradu pre letectvo a kozmonautiku (NASA), sa ISS zaobíde bez ďalších zásob do marca budúceho roka.
Antares prevádzkovala súkromná spoločnosť Orbital Sciences. Cygnus, nepilotovaný modul na prevoz materiálu, viezol pre ISS viac ako 2200 kilogramov potravín, experimentálneho materiálu a hardvéru, dopĺňa agentúra DPA.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR