Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

Výbor neakceptoval pripomienky prezidentky k atómovému zákonu



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 10. septembra (TASR) - Výbor Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti na svojom utorkovom rokovaní neakceptoval pripomienky prezidentky Zuzany Čaputovej k novele zákona o mierovom využívaní jadrovej energie (atómový zákon). Do druhého čítania tak vrátený atómový zákon výbor odobril v pôvodnom, parlamentom schválenom znení. Za takéto uznesenie hlasovalo 7 z 12 prítomných členov výboru.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová vrátila do parlamentu na opätovné prerokovanie novelu atómového zákona s pripomienkami 19. júla. Tvrdí, že by viedla k rozporu s medzinárodným dohovorom. Hlavným cieľom návrhu zákona, ktorý schválila NR SR na júnovej schôdzi, by malo byť podľa predkladateľov zlepšenie hospodárnosti a zefektívnenie vedených správnych konaní.

"Aplikácia novely by viedla k rozporu s medzinárodným dohovorom, a teda by bezdôvodne obmedzovala práva verejnosti v prístupe k informáciám, účasti verejnosti na rozhodovacom procese a prístupe k spravodlivosti v záležitostiach životného prostredia, v tomto prípade v takej citlivej oblasti, akou je spustenie a prevádzka jadrových zariadení. Pripomienky smerujú k odstráneniu tohto rozporu," priblížila slovenská hlava štátu.

Hospodársky výbor prerokoval a schválil aj návrh na vyslovenie súhlasu NR SR s Komplexnou hospodárskou a obchodnou dohodou (CETA) medzi Kanadou na jednej strane a Európskou úniou a jej členskými štátmi na strane druhej.

Výbor sa taktiež zaoberal vládnym návrhom zákona o dohľade a pomoci pri riešení neodôvodnenej geografickej diskriminácie zákazníka na vnútornom trhu a vládnou novelou zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR.



Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Každý nádych sa počíta
<< predchádzajúci článok
PRIESKUM: Predstavy Slovákov o dobrom dôchodku sa výrazne líšia