24hod.sk    Zo zahraničia

18. augusta 2014

Všetky otázky okolo humanitárneho konvoja boli vyriešené, tvrdí Lavrov



Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov



Zdieľať
Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov Foto: TASR/AP
Berlín 18. augusta (TASR) - Rusko dnes oznámilo, že všetky otázky súvisiace s jeho humanitárnym konvojom vyslaným na Ukrajinu boli vyriešené. Podľa ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova však nebol dosiahnutý pokrok k prímeriu ani politickému riešeniu konfliktu na východe krajiny.


Lavrov po rozhovoroch s rezortnými partnermi z Nemecka, Francúzska a Ukrajiny, ktoré sa konali v nedeľu večer v Berlíne, dnes povedal, že "všetky otázky boli vyriešené... pokiaľ ide o humanitárnu záležitosť".

Na tlačovej konferencii v nemeckej metropole však dodal: "Nemôžeme oznámiť pozitívne výsledky o dosiahnutí prímeria a politickom procese." Citovala ho agentúra Reuters.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí predtým uviedlo, že na nedeľňajších rozhovoroch o ukrajinskej kríze v Berlíne bol dosiahnutý "určitý pokrok" a ministri sa dohodli na pokračovaní dialógu v tomto formáte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/vsetky-otazky-okolo-humanitarneho-konvoja-boli-vyriesene-tvrdi-lavrov-cl303498.html