![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Piatok 14.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Matilda
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
20. mája 2016
Vrťo odchádza zo Senice na post športového riaditeľa v Baníku Ostrava
Na archívnej snímke Dušan Vrťo.
Zdieľať

"S majiteľom klubu Václavom Brabcom sme sa dohodli na trojročnej zmluve. Oslovila ma vízia a smer, ktorým sa chce Baník pod jeho vedením uberať," uviedol Vrťo pre oficiálny web ostravského klubu. Baník skončil v tejto sezóne na poslednom mieste Synot ligy a minimálne na jeden rok sa s najvyššou súťažou lúči.
V Ostrave už predtým Vrťo pôsobil ako hráč i tréner. Za Baník odohral 185 zápasov, v ktorých dal päť gólov. Neskôr bol koučom mládeže, juniorky a v sezóne 2004/2005 v "áčku" asistentom Františka Komňackého a Jozefa Jarabinského.
Vrťo sa piatkovým stretnutím s Myjavou oficiálne rozlúči so Senicou. "Po 6,5 ročnom pôsobení na postoch športového riaditeľa a trénera sa dnes chceme Dušanovi Vrťovi v prvom rade poďakovať za obrovské penzum práce, ktoré bývalý obranca FC Dundee, Baníku Ostrava a SH Senica v našom klube odviedol," píše sa v tlačovej správe FK Senica.
S menom Dušana Vrťa sú spojené všetky úspechy v novodobej histórii senického klubu - dvojnásobná účasť vo finále Slovenského pohára, umiestnenia na 2. mieste v ligovej tabuľke i trojnásobná účasť v Európskej lige UEFA.
"Už počas hráčskej kariéry robil senickému futbalu skvelé meno a po návrate do rodného mesta zanechal v našom klube rovnako významnú stopu aj ako funkcionár. Dušanovi Vrťovi prajeme v novom pôsobisku veľa športových úspechov a rýchly návrat medzi českú futbalovú elitu," uviedol fortunaligista vo svojom vyhlásení.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR