![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
04. novembra 2017
Voľby v Prešovskom kraji boli pokojné, odhadujú vyššiu účasť
Ilustračná snímka/span>
Zdieľať

Volebná komisia PSK vykonala počas dňa približne 30 kontrol. "V súvislosti s voličmi a členmi komisie sme nezachytili žiadne problémy," informoval TASR jej predseda František Vaško. Zaevidovali však dva podnety. Jeden sa týkal porušenia volebného moratória v Prešove.
V centre mesta mali členovia istého občianskeho združenia rozdávať letáky s menami desiatich kandidátov na poslancov do Zastupiteľstva PSK. "Podali sme podnet na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán," doplnil. Ďalšie oznámenie evidovali v obci Tovarné vo Vranovskom okrese v súvislosti s prenosnou urnou.
Ako pre TASR uviedol prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, polícia sa zaoberala oboma prípadmi. Ani v jednom sa podozrenie nepotvrdilo. "V kraji bol priebeh volieb pokojný," uzavrel.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR