![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
31. októbra 2012
Vladimír Repčík už SOZA nešéfuje, rezignoval
Tagy: Vladimír Repčík SOZA
Riaditeľ Slovenského ochranného zväzu autorského pre práva k hudobným dielam (SOZA) Vladimír Repčík oznámil, že rezignuje na svoju funkciu z osobných dôvodov a Výbor SOZA rezignáciu riaditeľa ...
Zdieľať

Výbor SOZA sa v stredu ráno zišiel s šéfom SOZA Repčíkom v reakcii na neutíchajúcu kritiku SOZA a jej vedenia po spochybnených výberoch poplatkov.
Naposledy proti SOZA vo štvrtok 25. októbra protestovali pred sídlom Ministerstva kultúry SR na Námestí SNP v Bratislave. Organizátori protestu s názvom "Stop SOZA! Hudbou proti výpalníkom!" sa na ministra kultúry Mareka Maďariča obrátili so žiadosťou, v ktorej okrem iného chceli, aby ministerstvo kultúry vykonalo hĺbkovú kontrolu v SOZA a vyvodilo "zodpovednosť za amorálne pokusy žiadať výpalné od detí a študentov" snahou spoplatniť stužkové slávnosti.
Žiadali zvážiť odobratie licencie SOZA, vypracovanie právnej analýzy toho, kedy SOZA môže a kedy nemôže vyberať poplatky, ktorá bude pre SOZA a ďalšie inštitúcie kolektívnej správy autorských práv záväzná.
Minister Maďarič mal podľa protestujúcich tiež zaujať verejne stanovisko k činnosti riaditeľa SOZA Vladimíra Repčíka, vyzvať Výbor SOZA, aby odvolal Repčíka a otvoriť verejnú diskusiu o zmenách vo forme a spôsobe výkonu autorských práv.
Sporom organizátorov kultúrnych podujatí s organizáciami kolektívnej správy autorských práv má zabrániť malá novela autorského zákona, ktorá začne platiť po podpísaním prezidentom od 1. decembra.
Novelu od poslancov Národnej rady SR za stranu Smer-SD Dušana Jarjabka, Jána Senka, Štefana Gašparoviča, Petra Náhlika, Viery Mazúrovej, Miroslava Číža a Petra Fitza v pondelok 29. októbra schválil parlament. Poslanci ňou zmenili jeden z paragrafov v súčasnosti platného autorského zákona. Novela má zamedziť vzniku absurdných prípadov, aké sa napríklad stali medzi SOZA a obcami Pohorelá či Heľpa.
Tagy: Vladimír Repčík SOZA
Súvisiace články:









