![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
29. januára 2014
Vláda trvá na tom, že ombudsmanka sa nemala na ňu obracať
Na snímke verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová
Zdieľať

Nesúhlasí tiež s návrhom poslancov na prijatie uznesenia k postupu vlády, kedy 8. januára bolo jedným z bodov programu vyrozumenie Dubovcovej k danému prípadu. Zároveň odporúčala prijať do budúcnosti opatrenia, na základe ktorých by sa podobným situáciám mohlo predísť.
Podľa vlády Dubovcová pochybila v tom, že sa súčasne obrátila na Prezídium Policajného zboru aj na Ministerstvo vnútra SR. "Takýto postup nie je v súlade so zákonom o verejnom ochrancovi práv," pripomína vo svojom dnešnom stanovisku kabinet.
"Nie je pravdivé ani tvrdenie, že neboli prijaté žiadne opatrenia zo strany Prezídia Policajného zboru a ministerstva vnútra na ochranu základných práv a slobôd fyzických osôb a právnických osôb pri vykonávaní policajných zásahov," uvádza sa ďalej.
Kabinet opätovne vyjadril vážne znepokojenie zo snáh o politické a mediálne zneužitie témy policajného zásahu v Moldave nad Bodvou na vytváranie protirómskych a protipolicajných nálad v spoločnosti. Konštatuje, že sa tu stretávajú dva protichodné záujmy, a to ochrana ľudských práv obyvateľov Moldavy nad Bodvou a ochrana ľudských práv obyvateľov rómskej osady Budulovská.
Vláda zároveň odporučila generálnemu prokurátorovi zabezpečiť nezávislé vyšetrenie tohto policajného zásahu.
Mimoriadna schôdza Národnej rady SR venovaná správaniu sa vlády SR k Dubovcovej bude dnes popoludní.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR