![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
22. decembra 2019
Víťazom prezidentských volieb v Afganistane je zrejme Ašraf Ghaní
Ašraf Ghaní, archívna snímka.
Zdieľať

Ghaní tak zrejme porazil svojho hlavného rivala - premiéra Abdulláha Abdulláha, ktorý sa v septembri vyhlásil za víťaza volieb.
Podľa agentúry TASS získal Abdulláh 39,52 percenta hlasov. Za ním skončil expremiér a niekdajší vojenský vodca Gulbuddín Hekmatjár (3,85 percenta).
Podľa agentúry DPA volebná komisia neuviedla, kedy plánuje zverejniť oficiálne konečné výsledky. Oznámila však, že dotknuté strany môžu teraz oficiálne podávať sťažnosti na prípadné volebné nezrovnalosti.
Agentúra AP poznamenala, že zverejnenie výsledkov prezidentských volieb bolo opakovane odsúvané po obvineniach zo zneužívania úradnej moci alebo pre technické problémy pri sčítavaní hlasovacích lístkov.
Počas hlasovania došlo k viacerým útokom militantov. Voliči sa počas dňa sťažovali aj na neúplné hlasovacie lístky či na nepoužiteľné zariadenia na identifikáciu biometrických údajov. Na hlasovacích lístkoch boli vytlačené mená 18 kandidátov, štyria však medzičasom svoju kandidatúru stiahli.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR