24. júla 2018
Maďarský premiér Viktor Orbán, archívna snímka. Foto: TASR/APBudapešť 24. júla (TASR) - Čierna Hora má šancu na to, aby sa pripojila k hospodársky najúspešnejšej oblasti Európy - k strednej Európe. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán to podľa agentúry MTI povedal v utorok na oficiálnej návšteve Čiernej Hory po schôdzke s predsedom čiernohorskej vlády Duškom Markovičom v Podgorici.
"Maďarská vláda vníma Čiernu Horu v politickom zmysle ako stredoeurópsku krajinu," dodal Orbán, ktorý vidí možnosť na rýchle pripojenie sa Čiernej Hory k Európskej únii. Podľa jeho slov je Podgorica v podstate pripravená pre členstvo v Únii.
Markovič poďakoval za podporu Maďarska pri prijímaní jeho krajiny do NATO a podčiarkol, že členstvo v EÚ je prioritou Čiernej Hory.
"Budeme pokračovať v aplikovaní európskych hodnôt a posilníme demokratizáciu spoločnosti," dodal čiernohorský premiér.
Spravodajca TASR Ladislav Vallach
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR