Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2018

Vietnam prijal kontroverzný zákon o kybernetickej bezpečnosti



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Hanoj 12. júna (TASR)- Vietnamskí poslanci prijali v utorok kontroverzný zákon o kybernetickej bezpečnosti, informuje agentúra Reuters. Hlasovanie prebehlo za prísnych bezpečnostných opatrení po víkendových protestoch, ktoré v niektorých častiach krajiny vyústili až do násilia.


Zákon, ktorý podporilo 91 percent prítomných poslancov, bude od svetových technologických spoločností, ako je Facebook či Google, požadovať, aby ukladali lokálne "dôležité" osobné údaje používateľov vo Vietname, aby si v krajine otvorili svoje kancelárie a do 24 hodín na požiadavku úradov odstránili problematický obsah na internete. Spoločnosti vyjadrili proti týmto ustanoveniam nesúhlas.

Hlasovanie sa uskutočnilo dva dni po tom, čo v niekoľkých mestách a provinciách krajiny vyšli do ulíc tisícky demonštrantov, aby vyjadrili nesúhlas s plánom vytvorenia nových ekonomických zón pre zahraničné investície. Tieto plány podnietili protičínske nálady vo Vietname, píše Reuters.

Pred utorkovým hlasovaním boli mimoriadne posilnené bezpečnostné opatrenia. Polícia postavila pred budovou vietnamského Národného zhromaždenia v hlavnom meste Hanoj barikády.

Demonštranti vyjadrili v nedeľu nesúhlas aj s novým zákonom o kybernetickej bezpečnosti. Experti a aktivisti tvrdia, že môže krajine spôsobiť ekonomické škody a potlačiť slobodu prejavu na internete.

Spojené štáty a Kanada predtým vyzvali Vietnam, aby hlasovanie odložil a opätovne preskúmal zákon, aby sa uistil, že je v súlade s medzinárodnými pravidlami

Vietnamské úrady tvrdia, že zákon je nevyhnutný pre obranu záujmov obyvateľov a národnej bezpečnosti v krajine, píše agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Inflácia vo Venezuele dosiahla v máji takmer 24.600 percent
<< predchádzajúci článok
Remišová: Tvorba vysokoškolských zákonov nebol zvládnutá v prvom kroku