![]() |
25. septembra 2020
Tak či onak, puklice majú svoje čaro a rozhodne plnia praktickú funkciu na kolesách áut. Nižšie si uvedieme dôvody, prečo je lepšie tieto kryty mať a z akého materiálu by mali byť puklice vyrobené.
Ako to už v živote býva, nie vždy sa všetci vo všetkom zhodneme, aj keď máme rovnaké záujmy. Možno to povedať aj o motoristoch. Vždy nájdu spoločnú reč na tému áut, záber je veľmi široký, ale nie vždy sa zhodnú na všetkom. Napríklad v otázke potreby puklíc na kolesách. Jedni ich pokladajú za nepotrebné a tí druhí nedajú na ne dopustiť a možno ich majú aj viacero.
Faktom však zostáva, že funkcia puklíc je nepopierateľná v tom, že v prvom rade chránia kolesá a disky pred akýmikoľvek nečistotami na vozovke, škrabancami, kamienkami, v zimných mesiacoch aj pred soľou na cestách. A pokojne ich môžete použiť aj z hľadiska estetiky – zaujímavo oživia hlavne plechové disky, ktoré vďaka pukliciam budú štýlovejšie a imidžovejšie.
Už vieme, že dôležitosť a prítomnosť puklíc na aute, je neodškriepiteľná. Ako a podľa čoho ich vyberať, aby pasovali na naše vozidlo? V prvom rade je potrebné zohľadniť rozmer puklíc a prispôsobiť ich rozmeru diskov našich kolies. Priemer kolies uvádzajú výrobcovia v palcoch v rozpätí od 13 po 17. Okrem toho každý výrobca automobilov má svoju veľkosť pre daný typ modelu. Napríklad, ak ste majiteľom automobilovej značky Volkswagen, tak by ste sa mali poobzerať po pukliciach Volkswagen. Presné údaje nájdeme aj v technickom preukaze alebo priamo na kolese automobilu. Materiál sa tiež hlási o slovo a rovnako aj otázka sezóny, pretože na trhu nájdeme puklice určené na letnú aj zimnú prevádzku.
Väčšina puklíc sa vyrába z ABS plastu, ktorý by mal byť pevný a zároveň primerane ohybný. Môžu byť vyrobené aj z nylonu, ktorý je odolný voči nárazom a korózii.
Zdroj obrázka:
Kristi Blokhin / Shutterstock.com
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |