05. marca 2018

Bratislava 5. marca - Na Slovensku sa deje pokus o destabilizáciu krajiny. V pondelok to novinárom povedal premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý naznačil, že svojimi vyjadreniami k tomu prispieva aj prezident SR Andrej Kiska.
"A za týmto názorom si stojím," povedal Fico. Nepriamo poukázal, že za prejavom, s ktorým vystúpil Kiska v nedeľu, môže byť americký miliardár George Soros. Kisku preto Fico vyzval, aby verejnosti vysvetlil, čo robil 20. septembra 2017 v New Yorku, "kde prebehlo stretnutie, na ktorom nemal Kiska so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí".
"Žiadam odpoveď, o čom bolo toto stretnutie s istým človekom, čo má pochybné meno," uviedol Fico. Kiska vlaňajšie stretnutie so Sorosom netajil, vlani o ňom informoval na facebooku s tým, že riešili rómsku otázku.
Fico je z Kiskovho nedeľňajšieho prejavu sklamaný. Podľa neho sa tým prezident ideovo zaradil k opozícii, "ktorá chce na Slovensku prevrat". "Očakával by som, že bude situáciu upokojovať," uviedol premiér.
čítajte tiež:
Premiér odkázal, že prezident nemá diktovať, ako majú vládni predstavitelia vyriešiť politickú situáciu po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. "Riešime si ju sami, nepotrebujeme na to pána Kisku," uviedol Fico s tým, že prezident "zrejme poriadne nevie, čo sa píše v Ústave SR".
"Politické súvislosti totiž budeme riešiť v krátkom čase, koaličným partnerom odkazujem, že v Smere-SD sme na takéto diskusie pripravení," povedal premiér. Ten opäť zopakoval, že policajti dávajú do vyšetrovania vraždy všetko a pracujú na ňom nepretržite. "Ak bol útok na novinára spojený s jeho prácou, je to útok na demokraciu," dodal.