22. septembra 2015
Migrant, archívne foto Foto: TASR/APOpatovac 22. septembra (TASR) - O nepokojoch, ktoré dnes popoludní vypukli v záchytnom tábore pre utečencov vo východochorvátskom Opatovaci, informoval priamo z dejiska spravodajca prvého programu verejnoprávnej Maďarskej televízie.
Podľa jeho slov masy migrantov vyrazili z tábora a zaútočili na zaparkované autobusy. Boli medzi nimi nielen ženy s deťmi, ale aj dospelí muži, ktorí sa snažili pretlačiť sa do vozidiel.
Ako informoval televízny kanál M1, chorvátski policajti postupovali voči utečencom veľmi hrubo.
Aj keď sa však i dnes pokúšali utečencov upokojiť slovami o tom, že ich čoskoro desať autobusov prepraví k chorvátsko-maďarskej štátnej hranici, mnohí zo zainteresovaných tomu neverili. Platí to napriek tomu, že podľa chorvátskych médií prepravili už smerom do Maďarska 6800 utečencov.
Z Macedónska smeruje cez Srbsko do oblasti podľa odhadov ďalších viac ako 2000 utečencov a problémom zostáva, že tam niet dostatok kapacít na registráciu utečencov, vyplynulo z maďarskej televíznej reportáže.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR