29. októbra 2014
Záchranné čaty sa snažia znížiť hladinu vody v podzemnej banskej chodbe Foto: TASR/APIstanbul 29. októbra (TASR) - Záchranné operácia prebiehajú aj dnes v uhoľnej bani na juhu Turecka, kde zostalo v utorok pod zemou uväznených 18 baníkov.
Dokonca aj minister energetiky Taner Yildiz varoval, že sa míňa čas na ich záchranu.
Podzemné priestory uhoľnej bane v meste Ermenek v provincii Karaman, približne 400 kilometrov južne od tureckej metropoly Ankara, zaplavila voda, informovala agentúra DPA.
"
Čas beží proti nám," uviedol v utorok večer minister energetiky, ktorého citovala štátna tlačová agentúra Anatólia.
Záchranné čaty sa snažia znížiť hladinu vody v podzemnej banskej chodbe, oznámil dnes ráno minister Yildiz aktuálne informácie.
Príčina nešťastia a zaplavenia bane ešte nie je známa. Turecko má nedostatočné bezpečnostné predpisy a povrchné vládne inšpekcie v baniach.
Požiar v uhoľnej bani v meste Soma na západe Turecka z tohtoročného mája usmrtil 301 ľudí. Bolo to najhoršie zaznamenané banské nešťastie v krajine a jeho príčina sa stále vyšetruje.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR