19. septembra 2012

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) - Počasie na území Slovenska sa bude postupne zhoršovať, studený front postupuje cez Čechy ďalej na východ.
V stredu bude jasno až polooblačno, na západe miestami zväčšená oblačnosť. Od západu sa cez deň postupne zamračí a neskôr na väčšine územia meteorológovia očakávajú dážď alebo prehánky, môžu sa vyskytnúť aj búrky.
Najvyššia denná teplota dosiahne 21 až 26, na Kysuciach, Orave a Liptove okolo 19 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m dosiahne okolo 12 stupňov, k večeru sa ešte ochladí.
Zafúka vietor južných smerov rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), popoludní na západe a Orave severozápadný môže fúkať až severný vietor rýchlosťou 4 až 8 m/s (15 až 30 km/h), na juhozápade do 12 m/s, a v nárazoch dosiahne okolo 20 m/s (45, nárazy 70 km/h).
Informoval Slovenský hydrometeorologický ústav.