![]() |
13. septembra 2005
Európe hrozia lesné požiare
Európa v budúcnosti zažije ešte viac ničivých lesných požiarov podobných tým, ktoré toto leto postihli Portugalsko a Španielsko. Varuje pred tým Európska agentúra pre životné prostredie (EEA).
Maďarsko: 28 zranených
Najmenej 28 zranených si v pondelok vyžiadali dve havárie na severe Maďarska. Pri zrážke dvoch vlakov pri meste Mohora v blízkosti hraníc so Slovenskom bolo zranených 16 ľudí. Druhá dopravná nehoda sa stala na križovatke v Budapešti.
n Pasažiera vyzliekli donaha
Francúz René Augy žaluje letisko v nemeckom Kolíne, lebo mu tam nariadili vyzliecť sa donaha po tom, ako uňho detektor kovov zistil prítomnosť podozrivého predmetu. „Dalo sa to čakať, pretože mám veľký kovový implantát v panve. Ocitol som sa pred 300 ľuďmi iba v slipoch.“
Pre poslancov žiadne dresy
Poslanci v Austrálii nesmú propagovať farby ich obľúbených futbalových tímov. Poslankyňa Trish Draperová na včerajšom zasadnutí hýrila červenou, modrou a žltou, farbami tímu Adelaide Crows, až kým ju hovorca David Hawker nenapomenul, že je to neprístojné.
Dozvieme sa počet obetí
Čína, v ktorej práve vyčíňa tajfún Chanun, včera vyhlásila, že počet obetí prírodných katastrof už nebude považovať za štátne tajomstvo.
(Z materiálov SITA a TASR)
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |