![]() |
09. septembra 2005
HZD je silnejšie
Na najbližšej parlamentnej schôdzi budú názory a program strany Hnutia za demokraciu (HZD) zastupovať štyria poslanci - Rudolf Žiak, Miroslav Maxon, Igor Pinkava a Eva Antošová. Strana si tak posilnila pozíciu v parlamente. Podľa Žiaka sa tým uzavreli rokovania „s prvou skupinou“ nezávislých poslancov.
n SF chce zasa rekonštrovať
Slobodné fórum (SF) je pripravené rokovať s vládnymi stranami o rekonštrukcii kabinetu. V takom prípade by mohla táto vláda vládnuť do riadnych parlamentných volieb, povedala predsedníčka SF Zuzana Martináková. Za nevyhnutnú považuje pritom výmenu na poste premiéra, ministra práce a ministra zdravotníctva. Post ministra hospodárstva by mal byť výsledkom nových dohôd v NR SR.
Práva občanov sa porušujú
Počet porušení základných práv a slobôd občanov preukázaných verejným ochrancom práv rastie. Informovala o tom riaditeľka Kancelárie verejného ochrancu práv Henrieta Antalová. Celkovo za tri a pol roka činnosti zistil ombudsman porušenie základných práv a slobôd v 261 prípadoch.
(TASR, SITA)
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |