04. júna 2014
Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan StoklasaBerlín 4. júna (TASR) - Takmer tri desiatky ľudí sa dnes zranili pri trajektovom nešťastí na nemeckom ostrove Amrum v Severnom mori. Dvaja z nich boli v ohrození života, ďalší štyria utrpeli tiež ťažké zranenia a 21 osôb vyviazlo so zraneniami ľahšieho charakteru.
Informovali o tom tlačová agentúra DPA a internetové vydanie denníka Bild.
Podľa druhého zo zdrojov previezli tri zranené deti helikoptéry záchrannej služby do nemocníc na pevnine.
Príčinou kolízie krátko pred zakotvením trajektu v prístave Wittdünn bola podľa zhodných informácií hovorcu príslušnej polície, ako aj lodiarskej spoločnosti zrejme technická porucha na brzdiacom systéme.
Na palube takmer 42 metrov dlhého plavidla Adler Express sa v inkriminovanom čase nachádzalo podľa policajných zdrojov 233 pasažierov, vrátane školákov i starších občanov, smerujúcich z Hallig Hooge do Wittdünnu.
K podobnému nárazu trajektu do móla došlo v rovnakom severofrízskom prístave z technických príčin už v septembri 2012.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR