![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Piatok 14.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Matilda
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
23. júna 2014
V rómskej osade vyrastie do roka nové komunitné centrum
Na snímke obyvatelia rómskej osady vo Veľkej Lomnici stoja na mieste budúceho komunitného centra počas slávnostného začatia stavby komunitného centra v rómskej osade vo Veľkej Lomnici 23. júna 2014.
Zdieľať

V komunitnom centre nájdu po jeho dobudovaní a sprevádzkovaní priestor pre voľnočasové aktivity jednak pracovníci centra voľného času, ale aj cirkev, ktorá robí rôzne animačné činnosti v tejto komunite. "V centre vzniknú dva veľké priestory na zhromažďovanie a spoločenské aktivity, zároveň tu bude k dispozícii moderná výpočtová technika a súčasťou projektu bolo aj obstaranie hudobných nástrojov. Som presvedčený, že aj vďaka tomuto projektu vyjdú z rómskej osady nové talenty," dodal Duda.
Podľa neho dôjde vďaka komunitnému centru k zmysluplnému naplneniu voľného času rómskych detí a zároveň sa zvýši vzdelanostná úroveň, vedomosti a zručnosti komunity. Starosta sa stretol v rómskej osade s rôznymi názormi na toto zariadenie, komunita si však podľa neho ešte nedokáže uvedomiť to, čo im komunitné centrum v konečnom dôsledku prinesie. "Vznikne tu priestor na stretávanie sa a na ich vlastný rozvoj," zdôraznil. V rómskej osade žije v súčasnosti asi 1800 obyvateľov.
Fotogaléria: V rómskej osade vyrastie komunitné centrum
Centrá sú podporené z fondov EÚ

Nové komunitné centrum vyrastie na pozemku, ktorý je v 100-percentnom vlastníctve obce. V osade je však väčšina pozemkov nevyrovnaných a patria mnohým vlastníkom. "Napríklad na pravej strane osady sú pozemky, kde je podľa mojich informácií až 16 spoluvlastníkov, sú ešte časti parciel v osade, ktoré sú vo vlastníctve Slovenského pozemkového fondu alebo bývalého urbáru," dodal Duda. Na výstavbu komunitného centra budú dohliadať aj aktivační pracovníci. Starosta verí, že aj napriek zvýšenému pohybu detí v komunite, nedôjde k žiadnemu incidentu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR