04. marca 2016
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Hamm/Kirchlengern 4. marca (TASR) - O štvrtkovom zadržaní ruského občana, podozrivého zo zhromažďovania finančných prostriedkov na podporu džihádistov z Islamského štátu (IS), kúpy polovojenskej výstroje pre IS v Poľsku a možno aj náboru dobrovoľníkov pre túto teroristickú organizáciu, informovalo dnes internetové vydanie nemeckého regionálneho denníka Westfallen-Blatt.
Dvadsaťsedemročného podozrivého zadržali na žiadosť poľských úradov na základe európskeho zatykača vo východnej časti nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, informoval dnes hovorca prokuratúry v Hamme Martin Botzenhardt.
K samotnému zadržaniu hľadanej osoby došlo v Kirchlengerne v okrese Herford vo východnom Vestfálsku. Na muža zrejme čoskoro uvalia vydávaciu väzbu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR