05. septembra 2018
Ilustračné foto. Foto: TASR/APAtény 5. septembra (TASR) - Viac ako 100 migrantov zachránili vo vodách Egejského mora v ostatných hodinách príslušníci gréckej pobrežnej stráže v spolupráci s kolegami z Frontexu.
Už v utorok sa podarilo 82 migrantov a utečencov dostať do bezpečia z plavidla, ktoré sa pri ostrove Rodos ocitlo v núdzi. V stredu ráno sa pred ostrovom Kos pomaly potopila iná loď s 35 migrantmi na palube, ktorých sa takisto podarilo zachrániť. Informovala o tom podľa agentúry DPA grécka pobrežná stráž.
Na ostrovoch vo východnej časti Egejského mora je v súčasnosti viac ako 19.000 migrantov a utečencov. Tamojšie záchytné zariadenia praskajú doslova vo švíkoch. Na ostrove Lesbos prichádza opakovane k protestom utečencov požadujúcich prepravu na pevninu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR