![]() |
24. marca 2024
Na Námestí slobody v Bratislave sa v nedeľu podvečer zhromaždili tisícky ľudí, aby podporili občianskeho kandidáta na prezidenta SR Ivana Korčoka.
Na zhromaždení vystúpili rôzne osobnosti, ktoré spolu s ľuďmi vyjadrili podporu Korčokovi vo voľbách. Zároveň skritizovali jeho protikandidáta Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Dav zhromaždených vyjadril nevôľu nad krokmi súčasnej vlády v zahraničnej politike či v prípade RTVS.
Korčok podľa vlastných slov kandiduje preto, že chce pomôcť Slovensku. Chce, aby SR bola európska nielen hodnotami, ale aj kvalitou života.
Vytvorte koridor pre Ivana Korčoka, oslovil Milan Kňažko dav na Námestí slobody a víťaz prvého kola prezidentských volieb sa cez niekoľkotisícový dav vybral na pódium. Korčokov tím odhadol, že na míting prišlo deň po voľbách viac ako 8-tisíc ľudí.
„Viete, čo sa včera stalo? Vyhrali sme prvé kolo prezidentských volieb. Dostali sme takmer milión hlasov,“ prihováral sa Korčok a hneď svojich priaznivcov upozornil, že to v druhom kole stačiť nebude.
Ivan Korčok sa pustil do kampane pred druhým kolom aktívne – ráno zverejnil fotografiu, že už absolvoval jazdu na bicykli, spravil krátky rozhovor v Joj 24 a stretol sa s neúspešným prezidentským kandidátom Jánom Kubišom: to, či ho podporí, Korčok nepovedal. Večer ho už od 18.00 čakal míting neďaleko úradu vlády
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |