Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2011

V Banskej Bystrici budú mimovládky radiť primátorovi



Banskobystrické mimovládne organizácie vytvoria v priebehu mesiaca poradný orgán, ktorý sa bude pravidelne ...



Zdieľať
banska bystrica Mestský úrad v Banskej Bystrici na ulici Československej armády.Foto: SITA/Dušan HeinBANSKÁ BYSTRICA 2. marca (WEBNOVINY) - Banskobystrické mimovládne organizácie vytvoria v priebehu mesiaca poradný orgán, ktorý sa bude pravidelne stretávať s primátorom Petrom Gogolom a tlmočiť mu podnety tretieho sektora.


Zároveň bude môcť komunikovať špecifické problémy s vedúcimi príslušných odborov a oddelení na mestskom úrade. Dohodol sa na tom primátor Gogola na dnešnom prvom stretnutí s predstaviteľmi mimovládnych organizácií. Poradný orgán bude mať šesť členov, pričom každý bude reprezentovať inú oblasť pôsobenia mimovládok.

"Pokladám mimovládne organizácie za významný prvok života v meste, chcem s nimi aktívne spolupracovať a efektívne spolupracovať," uviedol Gogola. Dodal, že po konsolidácii hospodárenia mesta by mala byť v budúcnosti súčasťou jeho rozpočtu aj grantová schéma na podporu mimovládnych organizácií.

Na dnešnom stretnutí, ktoré inicioval primátor, sa zúčastnilo okolo 60 predstaviteľov občianskych združení, nadácií a ďalších organizácií tretieho sektora v Banskej Bystrici, väčšinu času venovali predstavovaniu svojej činnosti. Medzi prvými konkrétnymi výsledkami ich spolupráce s mestom, by malo byť organizovanie dobrovoľníckych aktivít pri príležitosti medzinárodného roku dobrovoľníctva.


Štvrtky s Gogolom

Banskobystričania, ktorí chcú svoje problémy týkajúce sa mesta prediskutovať osobne s primátorom Petrom Gogolom, budú mať na to príležitosť prvé štvrtky v mesiaci. Prvé takéto stretnutia budú tento štvrtok, kedy sa má primátor venovať nahláseným 15 občanom. "Rozhodol som sa otvoriť priestor pre občanov, ktorí majú záujem stretnúť sa osobne s primátorom a hovoriť s ním o svojich problémoch," povedal Gogola s tým, že na každé stretnutie je vyhradených 20 minút. Na nasledujúce "prvé štvrtky" sa môžu záujemcovia priebežne nahlasovať a dohodnúť si konkrétny čas na sekretariáte primátora.

S podobnou iniciatívou prišiel v začiatkoch svojho funkčného obdobia aj Gogolov predchodca Ivan Saktor, neskôr s ním na stretnutiach s občanmi mali byť aj viceprimátor, prednosta magistrátu a vedúci jednotlivých odborov. Pravidelnú mesačnú periodicitu stretnutí sa však nepodarilo dodržiavať.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Kvórum pre menšinové jazyky sa zníži na 15 percent
<< predchádzajúci článok
Streľbu na nemeckom letisku neprežili dvaja ľudia