10. novembra 2016
Na archívnej snímke sanitka v Turecku. Foto: TASR/APAnkara 10. novembra (TASR) - Kurdskí povstalci zaútočili dnes raketometmi na vládnu budovu na juhovýchode Turecka a zranili troch ľudí vrátane šéfa okresnej správy. Informovala o tom turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.
Povstalci zo zakázanej Kurdskej strany pracujúcich (PKK) zaútočili v meste Derik na úrad šéfa okresnej správy Fatiha Safitürka, ktorý podľa televízie Haber Türk utrpel menšie zranenia.
Krehký mierový proces medzi štátom a PKK stroskotal vlani, čo viedlo k obnoveniu násilia v prevažne kurdskej juhovýchodnej oblasti Turecka. Odvtedy už bolo zabitých najmenej 700 príslušníkov štátnych bezpečnostných síl a takisto tisíce kurdských militantov.
Turecko zažíva posledných 18 mesiacov vlnu krvavých bombových útokov, ktoré podniká PKK alebo extrémisti z organizácie Islamský štát (IS).
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR