![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Piatok 14.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Matilda
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
26. septembra 2018
USA sťahujú niektoré raketové systémy Patriot z Blízkeho východu
Protiraketový systém Patriot.
Zdieľať

Pentagón stiahne budúci mesiac štyri raketové systémy protivzdušnej obrany Patriot z Jordánska, Kuvajtu a Bahrajnu, píše sa v správe s tým, že toto opatrenie súvisí s prenesením pozornosti z dlhotrvajúcich konfliktov na Blízkom východe a Afganistane k napätiam s Čínou, Ruskom a Iránom.
Dva raketové systémy Patriot premiestnia z Kuvajtu a po jednom z Jordánska a Bahrajnu. Patrioty sú mobilné systémy schopné zostreľovať rakety a lietadlá, pripomína agentúra Reuters.
Správa o stiahnutí Patriotov prichádza v čase stupňujúcej sa polemiky medzi Iránom a Spojenými štátmi, ktoré tento rok odstúpili od jadrovej dohody s Teheránom. Jej cieľom bolo zabrániť Iránu vo výrobe jadrovej bomby výmenou za zrušenie ekonomických sankcií.
USA a Rusko vedú spolu diplomatické spory pre anexiu Krymu z roku 2014, zapojenie sa do sýrskeho konfliktu a údajné zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR