![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
23. marca 2016
USA pôjdu agresívne po Islamskom štáte, vyhlásil Obama
Na snímke americký prezident Barack Obama.
Zdieľať

Šéf Bieleho domu, ktorého slová cituje agentúra AP, prisľúbil i pomoc svojej krajiny vo vyšetrovaní utorkových bombových útokov v belgickom hlavnom meste Brusel. Obama zároveň označil porážku IS za "svoju najvyššiu prioritu".
Fundamentalisti z IS sa prihlásili k zodpovednosti za bruselské útoky, pri ktorých zahynulo najmenej 34 ľudí a vyše 200 utrpelo zranenia.
Obamova stratégia boja proti terorizmu sa zameriava na vedenie IS a zničenie útočísk tejto džihádistickej skupiny v Sýrii a Iraku, ako aj na politické riešenie sýrskej občianskej vojny.
Americký prezident predmetné vyhlásenia učinil na spoločnej tlačovej konferencii s argentínskym prezidentom Mauriciom Macrim v Buenos Aires. Obama pricestoval na návštevu Argentíny v stredu po troch dňoch strávených na Kube.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR