![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Štvrtok 17.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Rudolf
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
26. septembra 2018
Úrady vyšetrujú políciu z Acapulca pre napojenie na drogové gangy
Ilustračná snímka.
Zdieľať

Úrady v mexickom štáte Guerrero vydali zatykač na dvoch hlavných policajných veliteľov v Acapulcu pre obvinenia z vraždy. Ako dodala AP, ide o ďalší úpadok pobrežného mesta, v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vyhľadávanom filmovými hviezdami, ktoré sa následne stalo dejiskom bojov súperiacich drogových gangov.
Štátne úrady pristúpili k tomuto opatreniu, pretože mali podozrenie, "že medzi políciu sa infiltrovali zločinecké skupiny", ako aj pre "úplnú nečinnosť miestnej polície v boji proti zločinu".
Ďalším miestnym policajtom odobrali zbrane i vybavenie a techniku a podrobili ich previerke, dodala vláda.
Na poriadok v tomto meste s 800.000 obyvateľmi budú teraz dohliadať vojaci, námorníctvo a príslušníci štátnej polície.
V posledných rokoch je Acapulco dejiskom brutálnej vojny drogových gangov a je zaradené medzi jedno z najnásilnejších miest na svete. Vlani malo Acapulco jeden z najvyšších počtov vrážd na obyvateľa v Mexiku vo svete (103 vrážd na 100.000 obyvateľov).
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR