24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2023

Ukrajinské drony podľa zdroja z bezpečnostnej služby zničili druhý ruský systém S-400 za uplynulý mesiac



Bezpilotné lietadlá Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) údajne zasiahli ruský systém protivzdušnej obrany S-400 Triumf v ruskej Belgorodskej ...



Zdieľať
russia_military_drills_27094 ae5f038d7a5f4bf39b1b9997de18f66d 676x413 4.10.2023 (SITA.sk) - Bezpilotné lietadlá Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) údajne zasiahli ruský systém protivzdušnej obrany S-400 Triumf v ruskej Belgorodskej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroj v SBU.


Na systém pri meste Belgorod zaútočili drony SBU v noci na 4. októbra. Cena takéhoto systému je podľa zdroja Ukrajinskej pravdy 1,2 miliardy dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Toto je druhý systém Triumf, ktorý SBU zničila za uplynulý mesiac. Prvý bol v Jevpatoriji 14. septembra. Po takýchto ‘triumfálnych explóziách’ SBU radí Rusom, aby vymysleli systému nové meno,“ vyjadril sa zdroj.

Na videu na sociálnych sieťach od Rusov z lokality systému a jeho radaru počuť zhruba 20 výbuchov. V okolitých obciach v tom čase nastal výpadok elektriny.

Úrady v Belgorodskej a Brianskej oblasti, ktoré susedia s Ukrajinou, tvrdia, že v noci z utorka na stredu zničili vzdušné ciele, pričom si to nevyžiadalo škody ani obete.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské drony podľa zdroja z bezpečnostnej služby zničili druhý ruský systém S-400 za uplynulý mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/ukrajinske-drony-podla-zdroja-z-bezpecnostnej-sluzby-znicili-druhy-rusky-system-s-400-za-uplynuly-mesiac-cl792565.html