![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Minister vnútra Arsen Avakov síce priamo neobvinil Rusko, že na Ukrajinu posiela tanky; jasne však povedal, že za nedodržanie sľubu sprísniť kontrolu na rusko-ukrajinských hraniciach je zodpovedný ruský prezident Vladimir Putin.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko o situácii na východe krajiny najprv diskutoval s ministrami obrany a vnútra a potom v telefonickom rozhovore ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi povedal, že situácia je "neprijateľná", uviedol prezidentov hovorca Sviatoslav Ceholko.
"Videli sme kolóny obrnených transportérov, iných obrnených vozidiel, diel a tankov, ktoré podľa našich informácií prešli cez hranice a dnes ráno boli v meste Snižne," uviedol Avakov pred novinármi v Kyjeve.
Podľa Avakova kolóny prešli cez hranice okolo kontrolných stanovíšť obsadených vzbúrencami, a to aj "napriek vyhláseniu Ruskej federácie, že víta mierový proces a že bol vydaný rozkaz na sprísnenie kontrol na hraniciach".
Jedna kolóna prešla na ukrajinské územie v Luhanskej oblasti, odkiaľ sa presunula do susednej Doneckej oblasti. Ukrajinské sily sa kolóne postavili na odpor, uviedol ďalej Avakov.
"V tejto chvíli tam prebiehajú boje. Časť kolóny bola zničená," dodal Avakov.
Rusko zatiaľ na obvinenia Kyjeva nereagovalo a nie je ani jasné, čo v telefonickom rozhovore povedal Porošenkovi prezident Putin.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR