24hod.sk    Zo zahraničia

29. októbra 2015

Údajne ruské lietadlá prvýkrát bombardovali južnú provinciu Dará



Ilustračné foto. Ruské transportné lietadlo Il-76 pristáva na sýrskej leteckej základni Hemeimeem



Zdieľať
Ilustračné foto. Ruské transportné lietadlo Il-76 pristáva na sýrskej leteckej základni Hemeimeem Foto: TASR/AP
Damask 29. októbra (TASR) - Vojenské lietadlá, údajne ruské, v stredu neskoro večer prvýkrát bombardovali ciele v juhosýrskej provincii Dará. Informovala o tom dnes povstalecká skupina Armáda Jarmúku, operujúca v oblasti, a v Londýne sídliaca organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), monitorujúca konflikt v Sýrii.


Ak sa táto správa potvrdí, nálety na oblasť mesta Tal al-Hára budú najjužnejším bodom, kde zaútočili ruské lietadlá počas svojej takmer mesiac trvajúcej leteckej operácie na podporu sýrskeho prezidenta Bašára Asada, píše agentúra Reuters.

Tal al-Hára sa nachádza necelých 20 kilometrov od Golanských výšin okupovaných Izraelom.

Šéf politického krídla Armády Jarmúku, poprednej povstaleckej skupiny patriacej pod Slobodnú sýrsku armádu, oznámil: "Zrejme sú väčšinou ruské."

Sýrske vzdušné sily nepodnikajú nočné nálety, dodal pre Reuters šéf politického krídla Bašár Zúbí.

SOHR, ktoré monitoruje priebeh sýrskej vojny prostredníctvom zdrojov priamo v teréne, takisto uviedlo, že lietadlá sú podľa všeobecného presvedčenia ruské.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/udajne-ruske-lietadla-prvykrat-bombardovali-juznu-provinciu-dara-cl395822.html