Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2007

Týraná je každá tretia žena



Pracovná skupina zložená zo zástupcov polície, samosprávy mesta a Košického kraja a mimovládnej organizácie Fenestra začína písať novú kapitolu pomoci týraným ženám a deťom v Košickom ...



Zdieľať

KOŠICE 29. novembra (WEBNOVINY) – Pracovná skupina zložená zo zástupcov polície, samosprávy mesta a Košického kraja a mimovládnej organizácie Fenestra začína písať novú kapitolu pomoci týraným ženám a deťom v Košickom samosprávnom kraji. Dnes o tom na tlačovej besede novinárov informovali zástupkyne týchto inštitúcií a členky pracovnej skupiny. Jej kreovanie je výsledkom päť mesiacov trvajúceho grantového projektu, ktoré sumou 380-tisíc korún podporil štát. Hlavnou úlohou pracovnej skupiny je zmonitorovať súčasnú situáciu v poskytovaní pomoci týraným ženám a deťom. Má fungovať ako koordinátor medzi jednotlivými subjektmi, ktoré sa touto činnosťou zaoberajú.

„Na Slovensku zatiaľ takáto koordinácia neexistuje. Vznik a činnosť takéhoto koordinátora je však nanajvýš potrebná. V prvom rade uľahčí prístup týraným ženám a deťom k potrebnej pomoci. Stačí, ak sa obratia na jednu z inštitúcií zapojených do pracovnej skupiny, potom sa začnú úkony činnosti, ktoré majú smerovať k účinnej a efektívnej pomoci,“ povedala predsedníčka združenia Fenestra Jana Oleárniková.

V prvom roku činnosti sa pracovná skupiny sústredí na monitorovanie súčasnej situácie v poskytovaní pomoci týraným ženám. Najskôr treba zistiť, aké subjekty existujú, ako a na akej úrovni fungujú. Potom treba vypracovať spoločnú stratégiu, definovať čo chcú dosiahnuť, krátkodobé a dlhodobé ciele.

„Dôležité je, že sa našla cesta, ako spojiť sily a netrieštiť úsilie i zdroje,“ povedala Oleárniková a zdôraznila, že táto snaha našla pozitívnu odozvu a podporu tak na košickom krajskom riaditeľstve polície, ako aj na košickom magistráte a Úrade Košického samosprávneho kraja.

Podľa Oleárnikovej oficiálne štatistiky o počte týraných žien neexistujú a hlásené prípady tvoria len špičku ľadovca. Z prieskumov však vyplynulo, že každá tretia je nejakým spôsobom týraná.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Uchádzači o profesiu vojaka nemajú dobrú kondíciu
<< predchádzajúci článok
Slovenské firmy zhoršujú svoju platobnú morálku