24hod.sk    Tlačové správy

Týmto slovenským mestám môže celý svet závidieť

Tagy: Čistinka PR

Metropoly volajú, že Čistinku nemajú! Parčíky od svojho Lidla získavajú tieto sídla. Víťazi tretieho ročníka súťaže o Lidl Čistinku sú známi. Sú nimi: Hurbanovo, Bernolákovo, ...

02 676x380 13.9.2024 (SITA.sk) - Metropoly volajú, že Čistinku nemajú! Parčíky od svojho Lidla získavajú tieto sídla.

Víťazi tretieho ročníka súťaže o Lidl Čistinku sú známi. Sú nimi: Hurbanovo, Bernolákovo, Snina, Partizánske, Bratislava – Dúbravka. Spomedzi 62 slovenských miest práve týchto päť získalo najvyšší počet hlasov, spolu až 245 588. O víťazoch rozhodli ľudia v hlasovaní na webe www.lidl.sk/cistinka.

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 m. Basketbal? Futbal? Volejbal? Stolný tenis? Žiaden problém, na Čistinke padnú mnohé športové rekordy. V ďalších troch častiach sa na ihrisku zabavia najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch vychutnajú mnohí fajnšmekri, workoutovú zónu využijú mladí i starší. Na Čistinkách sa nachádza aj množstvo lavičiek a zelene. Jednoducho, mestský park, čo svet nevidel!

"Vďaka výhre v projekte Lidl Čistinka v našej obci pribudne nová oddychová zóna s ihriskom. Tento úspech je pre našu obec mimoriadne dôležitý, najmä preto, že lokalita, kde plánujeme Čistinku vybudovať, bola ochudobnená o občiansku vybavenosť. Vytvorenie takéhoto priestoru bude mať zásadný a pozitívny vplyv na kvalitu života nás všetkých. Pre lokalitu bez občianskej vybavenosti znamená takáto investícia obrovský krok vpred. Nejde len o miesto na oddych, ale aj o priestor, kde sa môžeme stretávať, rozvíjať komunitné vzťahy. Som presvedčený, že tento nový priestor výrazne prispeje k tomu, aby sa naša obec stala atraktívnejším a príjemnejším miestom pre život. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do tohto projektu a teším sa na jeho úspešné dokončenie," reagoval Miroslav Turenič, starosta obce Bernolákovo.

Súťaž o Lidl Čistinky aj tento rok spojila obyvateľov mnohých miest, ktorí sa zomkli a spoločne bojovali za rovnaký cieľ. "Tento projekt nielenže dáva možnosť získať krásny oddychový park ale je výnimočný v tom, že spája celú komunitu, kde sa ľudia dobrovoľne, s radosťou a elánom spojili a hlasovali za svoje mesto s cieľom vyhrať krásnu oddychovú plochu pre všetkých obyvateľov Hurbanova. Ešte raz veľmi pekne ďakujem spoločnosti LIDL za možnosť zúčastniť sa tejto krásnej súťaže a obyvateľom Hurbanova gratulujem k víťazstvu a zároveň im ďakujem, že sa všetci spojili pre krásnu vec," zhrnul Peter Závodský, primátor mesta Hurbanovo.

Podobne to bolo aj v Dúbravke. "Vždy ma veľmi príjemne prekvapí, ako sa Dúbravčania dokážu spojiť a spoločnými silami zabojovať o správnu vec. Aj naša účasť a víťazstvo v súťaži o Lidl Čistinku je toho dôkazom a zároveň obrovským dôvodom na radosť. Rád by som využil túto možnosť a ešte raz sa všetkým poďakoval. Dúbravčania to dali ako jeden tím a ja som na nás hrdý!" hovorí Martin Zaťovič, starosta mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

Celkovo najvyšší počet hlasov v tomto ročníku získalo Partizánske, ktoré zvíťazilo v kategórii miest s počtom obyvateľov od 20 201 do 31 000. "Som veľmi rád, že veľká časť obyvateľov nášho mesta, ale aj ľudia z okolia či iných kútov Slovenska, sa spojili práve preto, aby pre Partizánske spoločne vyhrali jeden úžasný verejný priestor pod názvom Lidl Čistinka, ktorý skrášli a spríjemní atmosféru života občanov ako i návštevníkov mesta na našom najväčšom sídlisku Luhy. Všetkým, ktorí Partizánske v tejto súťaž podporili, veľmi pekne ďakujem," povedal Jozef Božik, primátor mesta Partizánske.

Nikdy sa netreba vzdávať. Svedčí o tom aj výhra mesta Snina, ktoré sa po neúspechu napokon prebojovalo na prvú priečku. "Veľmi nás teší aktivita a záujem spoločnosti Lidl, ktorej záleží aj na voľnočasových aktivitách svojich zákazníkov a o to viac nás teší, že sme sa zapojili aj my ako mesto a po viacerých neúspešných pokusoch sa nám podarilo uspieť. Súdržnosť všetkých zainteresovaných, ktorí sa zomkli a prispeli k tomu, že sme boli úspešní bola obdivuhodná. Dokázali sme sa z posledných priečok prebojovať na prvé miesto, ktoré sme si s prehľadom udržali do víťazstva. Všetci sa tešíme až nám Čistinka vyrastie v meste a poteší nielen detí, ale aj tínedžerov, dôchodcov a všetkých obyvateľov. Všetkým, ktorí prispeli k tomuto radostnému koncu aj touto cestou ďakujem," vysvetľuje Peter Vološin, primátor Sniny.

Nasadenie víťazných miest bolo v treťom ročníku súťaže naozaj veľké, čo dokazuje aj fakt, že víťazné mesta odovzdali veľkú väčšinu hlasov vo svojich kategóriách. Celkovo víťazi získali takmer 59% zo všetkých hlasov. V rámci kategórie do 8 000 obyvateľov získalo Hurbanovo až 77,1% odovzdaných hlasov. Bernolákovo, ktoré súťažilo v kategórii miest od 8 001 do 15 000 obyvateľov, získalo 70% hlasov.

Výsledky hlasovania o Lidl Čistinky v roku 2024:

Kategória miest do 8 000 obyvateľov: Hurbanovo (71 228 hlasov)

Kategória miest od 8 001 do 15 000 obyvateľov: Bernolákovo (35 668 hlasov)

Kategória miest od 15 001 do 20 200 obyvateľov: Snina (33 628 hlasov)

Kategória miest od 20 201 do 31 000 obyvateľov: Partizánske (72 940 hlasov)

Kategória miest nad 31 000 obyvateľov: Dúbravka, Bratislava (32 124 hlasov)

Zaujímavosti z hlasovania:

Celkový počet odovzdaných hlasov: 415 773
Víťazné mestá získali takmer 59% zo všetkých hlasov: 245 588
Najviac hlasov za celú súťaž získali Partizánske: 72 940 (čo je 2,8-krát viac hlasov ako minulý rok na druhom mieste)

V prvom ročníku získali Lidl Čistinky Komárno, Rimavská Sobota, Dolný Kubín, Štúrovo a Modra. V druhom ročníku zvíťazili Veľký Meder, Levoča, Košice – Dargovských hrdinov, Rožňava a Považská Bystrica.

Partnerom a podporovateľom projektu sú Lidl Slovenská republika, s.r.o. a Nadácia Lidl Slovenská republika.

Informačný servis

Zdroj: SITA.sk - Týmto slovenským mestám môže celý svet závidieť © SITA Všetky práva vyhradené.

Stredná Európa sa pripravuje na extrémne počasie. Povodne, silné vetry a sneh zasiahnu viacero krajín
Rusi sa boja o most na Kryme, na jeho ochranu stavajú kovové ploty a pozorovacie stanovištia