![]() |
02. novembra 2016
MANCHESTER 2. novembra - Keď futbalisti FC Barcelona v utorok prichádzali na Etihad Stadium v Manchestri, pred sebou mali jednoznačný cieľ - zvíťaziť a zabezpečiť si postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Namiesto toho sa Katalánci dočkali prehry 1:3 a po 12 rokoch v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej klubovej súťaže zaostali za súperom minimálne o dva góly. Predtým naposledy 7. decembra 2004 prehrali v Donecku so Šachtarom 0:2.
Pre domácich to najprv nevyzeralo pozitívne
Po prvej polhodine to v Manchestri vôbec nevyzeralo na domáce vzopätie. Hostia začali podľa svojho gusta a Lionel Messi po prihrávke Neymara v 21. min svojím 90. gólom v Lige majstrov otvoril skóre. Zároveň to bol 56. presný zásah fenomenálneho Argentínčana v skupinovej fáze LM, čo je rekordný zápis. Po sprche 4:0 spred dvoch týždňov na Camp Nou sa zdalo, že španielsky šampión získa tri body aj na trávniku aktuálneho lídra Premier League. Lenže 39. min všetko zmenila.
Po chybe Sergiho Roberta sa k lopte na krídle dostal Raheem Sterling a cez dvoch obrancov hostí posunul parádnu prihrávku Ilkayovi Gündoganovi, ktorý len dokopol do prázdnej bránky - 1:1. Šesť minút po zmene domáci už viedli, keď Kevin de Bruyne z priameho kopu približne z 20 m prekonal Marca-Andrého Ter Stegena v bránke hostí. V 65. mali Barcelončania tutovku na vyrovnanie, ale André Gomes z hranice šestnástky sám pred Willym Caballerom napálil loptu len do brvna. Prakticky z protiútoku De Bruyne strelou bez prípravy pohladil ľavú žrď barcelonskej bránky, ale rozhodujúci moment prišiel o 9 minút neskôr.
Sergio Agüero vzal Messimu loptu na hranici vlastnej šestnástky a založil tým gólovú akciu. Na jej konci Gündogan strelou do prázdnej bránky, keďže sa k nemu odrazila lopta práve od Agüera, pečatil na 3:1. Pre nemeckého reprezentanta to bol po ligovom triumfe na ihrisku WBA (4:0) druhý dvojgólový zápas za sebou. Hráči Manchestru City až na šiesty pokus v Lige majstrov zdolali súperov z Barcelony a ak 23. novembra zvíťazia v Mönchengladbachu, zaistia si postup do osemfinále.
"Hostia mali skvelých 30 minút, potom nám výrazne pomohol prvý gól. V druhom polčase sme si z protiútokov utvorili viacero šancí. Teším sa z tohto úspechu svojich hráčov. Je to po prvý raz, čo sme zdolali najlepší tím na svete," uviedol Pep Guardiola, ktorý kedysi priviedol FCB do európskych futbalových výšin, na webe UEFA. Muž zápasu Kevin de Bruyne poznamenal: "Spočiatku sme urobili niekoľko chýb a boli sme pod tlakom. Po zmene strán sme sa zlepšili a víťazstvo sme si zaslúžili. Každý pozná štýl, akým hráme. Teraz sa nám vyplatil. Bol to pre nás veľký zápas."
Odporúčame:
Ronaldo môže pokoriť magickú hranicu, obhajca hrá vo Varšave
Video: Hamšík gólom zariadil v Lige majstrov bod pre Neapol
Weiss ml. sa ospravedlnil, spáchanie trestného činu odmieta
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |