13. októbra 2024

Traja Slováci si v NHL pripísali po dva body, Pospíšil sa stihol aj pobiť

Do sobotňajšieho diania v zámorskej hokejovej NHL zasiahol do diania až poltucet Slovákov a hneď traja z nich si produktivitu vylepšili o dva body. Presným zásahom a ...

maple_leafs_devils_hockey_74644 676x451 13.10.2024 (SITA.sk) - Do sobotňajšieho diania v zámorskej hokejovej NHL zasiahol do diania až poltucet Slovákov a hneď traja z nich si produktivitu vylepšili o dva body.

Presným zásahom a asistenciou sa prezentoval Tomáš Tatar pri triumfe hráčov New Jersey Devils na ľade Washingtonu Capitals 5:3, po dve gólové prihrávky zaznamenali Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens a Martin Pospíšil z Calgary Flames.

Úspech hokejistov

Skúsený Tatar nastúpil v druhom útoku a na ľade strávil necelých štrnásť minút. V zápase najprv poslal „diablov" do vedenia 3:2 a v závere asistoval Dawsonovi Mercerovi pri góle do prázdnej bránky na 5:3. V zostave Devils nechýbal ani obranca Šimon Nemec, ktorý Nemec odohral 14:35 minúty a zaznamenal jeden plusový bod, ani jedna z jeho troch striel neskončila v bránke.

Za Washington, pre ktorý to bola premiéra v novej sezóne, v tomto súboji hral obranca Martin Fehérváry. Slovenský bek absolvoval takmer 21 minút a k dvom strelám na bránku si pripísal aj dva mínusové body. Draftová jednotka z leta 2022 Slafkovský bodoval v druhom z troch tohtosezónnych súbojoch.

Po asistencie v úvodnom vystúpení doma proti Torontu o deň neskôr vyšiel naprázdno pri prehre s Bostonom, teraz však dvakrát prihrával na góly spoluhráčom pri víťazstve 4:1 nad Ottawou Senators. Na ľade strávil necelých 14 minút a dvakrát „nabil" na presný zásah Colovi Caufieldovi. Juraj Slafkovský v závere druhej tretiny zamieril predčasne do šatne a vynechal aj jedno striedanie, neskôr však nastúpil do tretej časti a duel dohral.

Pospíšil asistoval dvakrát

Hokejisti Calgary Flames doma zdolali Philadephiu Flyers 6:3 a Martin Pospíšil napriek tomu, že odohral len 9 minút a 9 sekúnd, dvakrát asistoval pri presných zásahoch Jonathana Huberdeaua. Aby toho nebolo málo, v druhej tretine si pripísal svoju prvú bitku v NHL, v pästnom súboji sa ocitol s Tysonom Foersterom.

Nastúpil aj Samuel Honzek a na ľade strávil cez 12 minút, na jeho konto tri strely na bránku a dvojminútový trest za nebezpečnú hra vysokou hokejkou. Prvá asistencia Pospíšila v zápase bola kuriózna. Slovák spoza bránky poslal puk na Huberdeaua, ten sa odrazil od ramena spoluhráča a zapadol so súperovej bránky.

„Boli tam nejaké šťastné odrazy. Šiel som do toho tvrdo a bol som odmenený. Nemyslím, že som predtým niekedy skóroval ramenom. Bol to úžasný odraz. Začať zápas takto je skvelé," zhodnotil napokon štvorbodový Huberdeau po súboji podľa oficiálneho webu profiligy.

Uctili si pamiatku bratov

Flames v sobotu absolvovali prvý súťažný domáci duel a pred ním si uctili pamiatku svojej niekdajšej hviezdy Johnnyho Gaudreaua, ktorý spolu s bratom Matthewsom tragicky zahynul koncom augusta pri jazde na bicykli, keďže ich pritom zrazil opitý vodič automobilu.

V sobotu v profilige zaujal ruský útočník Jevgenij Malkin, ktorý dvakrát asistoval pri prehre Pittsburghu Penguins 2:4 na ľade Toronta Maple Leafs, čím sa v produktivite dostal už na métu 1300 bodov. Prekvapením je aj účinkovanie nového účastníka súťaže, klub z Utahu po sťahovaní z Arizony má na svojom konte zatiaľ tri víťazstvá, v sobotu triumfoval na ľade New Yorku Rangers 6:5 po predĺžení.

V sobotu mali pôvodne hrať aj hokejisti Tampy Bay Lightning proti Caroline Hurricanes, tento duel však už skôr odložili pre následky hurikánu Milton, ktorý na Floride napáchal veľké škody a vyžiadal si aj obete na životoch. Nový termín tohto stretnutia zatiaľ nie je známy.

Zdroj: SITA.sk - Traja Slováci si v NHL pripísali po dva body, Pospíšil sa stihol aj pobiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Rok 2024 je v cestnej cyklistike rokom Tadeja Pogačara, suverénnym víťazom sa stal aj počas víkendu na pretekoch Okolo Lombardska
NHL: Tatarov prvý gól v sezóne, Slafkovský pomohol asistenciami Montrealu