26. júla 2014
Ilustračné foto Foto: TASR/Michal SvítokBratislava/Pezinok 26. júla (TASR) - Záchranári zasahujú v jednej z firiem na distribúciu chemikálií v Pezinku. Pri čistení jamy s chemickým odpadom tam upadli do bezvedomia traja ľudia, pri zásahu sa zranili aj hasiči. Informáciu pre TASR potvrdil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR.
"Oznámenie sme na tiesňovej linke prijali o 09.16 h, na mieste v týchto chvíľach zasahujú všetky zložky integrovaného záchranného systému," uviedol pre TASR Minár.
Dvaja z troch zranených civilistov sú podľa neho už pri vedomí a v stabilizovanom stave.
"Pri zásahu sa však zranili aj hasiči, ktorí boli poleptaní zatiaľ neznámou chemickou látkou," informoval Minár. Všetkých zranených momentálne záchranári prevážajú do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR