![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
27. novembra 2013
Tisíce eur určené na informačné systémy pôjdu na popularizáciu vedy
Predseda vlády SR Robert Fico počas 85. schôdze vlády SR 27. novembra 2013 v Bratislave.
Zdieľať

"V dôsledku, že nie je reálne vyčerpať tieto finančné prostriedky na uvedený účel, ministerstvo školstva navrhuje použiť tieto finančné prostriedky na financovanie popularizácie vedy a techniky v spoločnosti prostredníctvom masmédií," uviedol rezort vo svojom návrhu.
Prostriedky by sa mali využiť pri tvorbe nových popularizačno-vedeckých cyklov s názvom Spektrum vedy. Tie pripravuje Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spolupráci s RTVS a Slovenskou akadémiou vied. Verejnosť majú oboznámiť s aktivitami a dosiahnutými výsledkami slovenských vedeckých pracovísk.
Ministerstvo školstva poskytlo v roku 2011 svojej príspevkovej organizácii Centru vedecko-technických informácií SR (CVTI) kapitálové výdavky vo výške 102.000 eur na obstaranie špecifického softvérového nástroja. Ten bol určený na koordináciu procesov transferu technológií. "Obstarávanie systému bolo začaté v júni 2013 a vzhľadom na dĺžku procesu verejného obstarávania a možnosť potenciálnych komplikácií existuje predpoklad, že podpis zmluvy, resp. dodanie systému nebude možné zrealizovať do konca roka 2013," tvrdí ministerstvo.
Ďalšiu čiastku, vyše 30.000 eur predstavujú nevyčerpané prostriedky z balíka 80.080 eur pôvodne určených na rozvoj a funkcionalitu informačných systémov a registrov budovaných a administrovaných Centrom vedecko-technických informácií. "Prostriedky sa z objektívnych príčin nepodarí vyčerpať do konca roka 2013. Dôvodom je postupný vznik požiadaviek na úpravu funkcionalít oboch systémov na základe potrieb ministerstva školstva v súvislosti s prevádzkou predmetných registrov," zdôvodnil rezort.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR