25. marca 2024

25.3.2024 (SITA.sk) - Taliansko nasledovalo príklad Francúzska a v pondelok posilnilo bezpečnostné opatrenia v súvislosti s teroristickým útokom na koncertnú sieň v Krasnogorsku na okraji Moskvy, pri ktorom v piatok
zahynulo 137 ľudí.
K zodpovednosti za tento útok sa prihlásila odnož
Islamského štátu.
Útok obnovil pozornosť v Európe na riziko zo strany extrémistov z Islamského štátu, a predovšetkým jeho stredoázijskej pobočky, keďže kontinent sa pripravuje na veľké podujatia, ako sú olympijské hry v Paríži a futbalové majstrovstvá Európy v Nemecku.
Francúzska vláda zvýšila bezpečnostnú výstrahu na najvyššiu úroveň. Francúzsko sa opakovane stalo terčmi smrteľných útokov Islamského štátu, vrátane masakra v koncertnej sieni Bataclan v roku 2015. Francúzski vojaci tiež bojovali proti extrémistom Islamského štátu na Blízkom východe a v Afrike.
Zdroj: SITA.sk - Teroristický útok v Moskve vyvoláva celosvetové obavy, bezpečnostné opatrenia posilnili už aj Taliani © SITA Všetky práva vyhradené.